Zabezpieczenia antykorozyjne samochodów

Przejdź do oferty

Usługi


Kontakt


Serwis Zabezpieczeń Antykorozyjnych
Jerzy Cielusek

ul.Cieszyńska 23
Puńców, 43-400 Cieszyn

(+48) 695-375-760

Auto konserwacja


Nasz Serwis Zabezpieczeń Antykorozyjnych jest autoryzowanym partnerem firmy Auson Noxudol od 2008 roku. Noxudol Auson to środki najwyższej jakości, bez rozpuszczalnikowe, z inhibitorami korozji oraz doskonale penetrujące.

Nasz serwis stawia przede wszystkim na dokładność,przygotowanie na poszczególnych etapach i trwałość wykonanego zabezpieczenia antykorozyjnego, zwanego również konserwacją. Nie zostawiamy wolnych ognisk korozji, a oczyszczone miejsca zostają zabezpieczone najlepszą metodą, w kilku etapach. Każdy samochód jest starannie przygotowany oraz weryfikowany jego stan i zaawansowanie procesu korozji (min.sprawdzenie stanu profili zamkniętych przy pomocy kamery edndoskopowej - boroskopu).

Sam środek do konserwacji podwozia położony na nieoczyszczone i niezabezpieczone ogniska rdzy nie przyniesie żadnego pozytywnego efektu!

Poniżej wyszczególnione najważniejsze etapy procesu zabezpieczenia antykorozyjnego

Podwozie:

-rozbieranie osłon, nadkoli, nakładek

-dokładne mycie gorącą woda pod wysokim ciśnieniem oraz rozpuszczanie brudu środkiem czyszcząco-odtłuszczającym

-po wyschnięciu podwozia, szlifowanie-oczyszczanie wszystkich ognisk korozji przy użyciu odpowiednich narzędzi, w tym także stosowanie chemicznego wytrawiania rdzy

-uzupełnienie mas uczelniających na łączeniach blach, w przypadku ich uszkodzenia czy konieczności zeszlifowania

-nanoszenie 2 warstw podkładu reakcyjnego, potem 2 warstwy podkładu epoksydowego/lakieru cynkowego i lakier nawierzchniowy

-oklejenie samochodu, przykrycie folią oraz zabezpieczenie przed działaniem konserwacji takich elementów jak wydech czy układ hamulcowy, silnik itd.

-konserwacja profili zamkniętych (podłużnice,progi,puszki) środkiem Noxudol 750/700 za pomocą profesjonalnego pistoletu ciśnieniowego wraz z  odpowiednimi końcówkami

-konserwacja podwozia środkiem Noxudol 900/1600/300

-poskładanie osłon, nadkoli

Nadwozie

-demontaż osłon, boczków tapicerskich, zaślepek

-odtłuszczenie, czyszczenie i przedmuchanie powierzchni

-konserwacja środkami Noxudol 750/700

 

Czas trwania tych procesów uzależniony jest od stanu karoserii samochodu. Przeważnie jest to okres około 5-7 dni. W naszym serwisie szczególną uwagę przywiązuje sie również do temperatury otoczenia oraz wilgotności powietrza. Utrzymujemy 15-25 stopni C, oraz wilgotność nie większą niż 45%.

Ceny zaczynają się od 650zł za zabezpieczenie podwozia,nadkoli oraz jego profili zamkniętych. Kompletny samochód(podwozie+drzwi,klapy) to jest koszt  zaczynający się od 1200zł.

Możliwość indywidualnego określenia zakresu prac.

Korodują coraz nowsze samochody, ponieważ ochrona środowiska Unii Europejskiej stosuje coraz bardziej rygorystyczne nakazy wobec producentów samochodów. Wodne lakiery, ocynk dodawany jako cząsteczki w podkładzie, krótsze procesy kataforezy oraz oszczędności na fabrycznej warstwie zabezpieczenia... To wszystko sprzyja szybkiemu rozwojowi  korozji, dlatego nie jest żadną sensacją rdza czy tez drobne już pęcherze pod warstwa lakieru w samochodach 2-letnich!

Poniżej galeria niektórych przypadków.

Galeria


copyright © 2014 www.auto-konserwacja.pl

Designed by: Strony Dla Firm.eu